Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Wśród przepisów oświatowych nie ma takiego, który zezwalałby na łączenie semestrów w szkole dla dorosłych. Podstawa programowa musi zostać zrealizowana podczas...

PORADA PRAWNA

21 marca 2012 Prawo oświatowe

Dzień dobry, proszę o pomoc w następującej sprawie, czy można łączyć oddziały-semestry w szkole dla dorosłych, np. semestr I i II. Od 12 lat tak robimy, ale nowy organ prowadzący żąda podstawy prawnej. Nadmieniam, że odpowiednie zapisy mamy w statucie szkoły, a każdy nauczyciel podpisuje zgodę na pracę w takich oddziałach. Z góry dziękuję.

Wśród przepisów oświatowych nie ma takiego, który zezwalałby na łączenie semestrów w szkole dla dorosłych. Podstawa programowa musi zostać zrealizowana podczas określonego cyklu kształcenia, a tygodniowy rozkład zajęć musi uwzględniać zasady ochrony zdrowia i higieny pracy. W arkuszu organizacyjnym określa się szczegółową organizację nauczania z uwzględnieniem szkolnego planu nauczania, a ten opracowywany jest na wszystkie lata etapu edukacyjnego.

Moim zdaniem nie ma prawnej możliwości łączenia semestrów w szkołach, nawet dla dorosłych, gdyż w kwestii organizacji nauczania stosuje się te same przepisy.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT